Strach, pohodlnosť a apatia - náš úhlavný nepriateľ!

Autor: Juraj Štunda | 27.11.2012 o 19:00 | (upravené 28.11.2012 o 15:13) Karma článku: 3,79 | Prečítané:  578x

Áno presne tak, dobre čítate - strach - sa nás všetkých snaží dostať tam, kde by sme na základe našej slobody a svedomia nechceli ocitnúť. Ale prečo tomu tak je..? Prečo asi..? Žeby sme boli masochisti..?

 

Nie, my sme tí, ktorí dovolili strachu vstúpiť medzi nás a do nás, či už uvedomelo, alebo neuvedomelo. Možno to je zdedené po našich  predkoch, že si volíme vždy tých, ktorí nás časom zotročia prostredníctvom zákonov, moci a iných štruktúr. Sme naivní..? Nie je z čoho vyberať..? Všetko chutné a šťavnaté ovocie nám nahnilo, alebo úplne zhnilo..? Všetci mame na tom istý podiel viny a naše deti to bremeno možno ponesú ďalej, ak sa nepostavia - nepostavíme na odpor a nepovieme DOSŤ BOLO!!! Len aby nebolo neskoro.

Týka sa to nás všetkých, čo žijeme tu v tejto krajine, pokiaľ je ešte naša, pokiaľ nám nezoberú-nepredajú doslova aj zem pod nohami. Väčšinou mladí ľudia, študenti boli tou najrevolučnejšou skupinou, čo sa zasadzovala za svoje práva a v prípade neprávosti rázne dávali najavo svoj nesúhlas.

Mali sme možnosť vidieť 17.11.2012 sobota, v uliciach 9-ich miest po Slovensku boli ohlásené verejne zhromaždenia ľudí ku spomienke Dňa študentstva a Dňa boja za slobodu a demokraciu. Koľko mladých ľudí vyšlo do ulíc a nielen mladých..? Česť výnimkám.

Dnes to asi pre väčšinu nie je veľmi zaujímavé. Čo by tam robili, mrzli na zime, však lepšie doma v teple sedieť a surfovať po internete - tomu sa hovorí POHODLNOSŤ a NEZÁUJEM o veci verejné. Však sme všetci spokojní, čo budeme demonštrovať a ak si potrebujeme zanadávať či sa vybúriť tak tu mame na to krčmy, rodinných príslušníkov (však tí nám to odpustia) a samozrejme učiteľov, však nemajú skoro žiadne práva, čo nám oni môžu. To sme dospeli - sloboda a demokracia, tu by sa mi hodilo, že "pohroma a devalvácia".

Ale poďme späť k strachu, či krachu..? Človek už ozaj niekedy nevie na čom vlastne je v tomto kocúrkove. Strach, že stratíme zamestnanie, prídeme o príjem, o strechu nad hlavou, o manželku, o deti, priateľov - o všetko. Ale ešte stále mame seba samých! Ak ozaj mame. Lebo strach ten nás okliešťuje a núti robiť veci, ktoré sa nám priečia. Strach nás uzatvára a skľučuje, drží na vodítku ako poslušných psíkov. Či už vládnucich, alebo ovládaných. Taký zaujímavý sado-masochistický vzťah, kde jeden bez druhého neprežije. Jeden potrebuje ovládať a druhý byť ovládaný aj pod hrozbou použitia donucovacích prostriedkov.

Buďme otvorení a nechajme zo seba vypudiť to, čo nás trápi, ťaží - aj verejne na námestiach za sprievodu ďalších ľudí - v jednote je sila, nezabúdajme nato! Ide o kolektívne vedomie ľudu vyjadriť spoločne svoj nesúhlas, ak sme s niečím nespokojní - garantuje nám to aj ústava, ktorá mi miestami pripadá ako trhací kalendár, čo sa ňou okrikujú niektorí páni politici. S tým malo naše Slovensko vždy problém, čo sa jednoty týka. Lebo inak sa ozaj ochorieme, keď to budeme v sebe dusiť, a keď to dôjde do finálneho štádia, tak potom ozaj neviem ako sa zachránime a kto nám pomôže.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?